Burak Ertürk – Rüzgar

Rüzgar, arkadaşlarımla beraber oynadığımız ‘’Frp’’ oyununda ki karakterim. ‘’Yelbüken’’ adlı haritada geçen bu oyun da adım adım başımızdan geçen tüm hikayeleri, kendi karakterlerimizin gözünden anlatmak istedik. İlk yazılarımız karakterlerimizin hikayelerini anlatmak olacak. ‘’Köz’’ adlı dünyada bulunan Yelbüken’i merak ederseniz diye yazının sonuna link ekleyeceğim. Şimdiden keyifli okumalar!

‘’Oldum olası sakinliği sevmişti Rüzgar. Kalabalık her zaman fazla ses demekti. Fazla ses şu ana dek hep kötüye işaret etmişti. Ve bu da onlardan farksız değildi. Yaşadığı yerin dokusunu bozuyordu. Ormanında olan her sesi tanırdı normalde ama bu sefer ki neydi? Bir ayı? Belki de başıbozuk bir yaratık bu ormana girmişti.
Yakınlaşıp sesin kaynağına baktığında çok şaşırmıştı. Gelenler insandı fakat hiç alışık olmadığı bir görünümleri vardı. Rüzgar, sadece arada sırada gelen ormancılara alışıktı. Fakat gelenler onlara benzemiyordu. Sonradan öğrenecekti ki gelenler ‘’Kalgar’’ olarak adlandırılan ırktandı ve hiç hoş bir ilk izlenim bırakmamışlardı’’

Rüzgar’ın hayatında ki dönüm noktası kısaca bu şekildeydi . Fakat daha da ilerlemeden önce birazcık Rüzgar’ın nasıl biri olduğundan bahsetmek istiyorum;

Rüzgar 1.75 boylarında, yaklaşık 50 kilo, biraz esmer biri. 22 yaşında. Ortalama yaşam süresinin 45-50 olduğu bu diyarlarda gayet genç biri. Zayıf ve sağlıksız görünen bir vücut yapısına sahip. Muhtemelen düzensiz beslenmesinden ötürü. Çok fazla olmasa da yüzünde, uzun süre güneşte durmaktan ötürü oluşan çiller var. Uzun, simsiyah saçlara ve kıvırcık bir sakala sahip. Güzel gözüküyorlar demek isterdim ama o kadar bakımsız ve karışık duruyorlar ki tarak kullanılsa sanırım içerisinde takılı kalır. Üstünde ki kıyafetler girmiş olduğu muharebeler ve gitmiş olduğu yerlerin izlerini taşır yönde. Üzerinde beyaz olduğuna emin olmadığımız bir gömlek, altında ise birkaç cebi bulunan bir pantolon bulunuyor. Üşüdüğünde veya yatmak istediğinde kullandığı uzun bir yorganı var. Yağmur yağdığı zamanlarda üstüne aldığı da oluyor. Kendi boylarında bir yayı var sırtında. Üzerinde bir sürü iz var. En göze çarpanları ise çentikler. Yayının neredeyse her yerine çentik atılmış. Neden olduğu ilk bakışta anlaşılmasa da Kalgarlar hakkında iki kelam edince cevabınızı alıyorsunuz. Çentiklerin arasında değişik semboller bulunuyor. Kutsal semboller gibi durdukları söylenebilir fakat çok daha kullanışlı bir amaca hizmet ediyorlar. Bu sembolleri birleştirdiğiniz zaman Rüzgar’ın evinin(ormanın yani) haritası ortaya çıkıyor. Nerede konaklanır, nerede içme suyu bulunur, hangi hayvan nerede konaklar gibi bilgileri içeriyor. En azından Rüzgar’a göre. Normal biri için birbirinden alakasız semboller gibi duruyor. Özellikle bir şey olmadıkça yayını hiçbir zaman yanından ayırmıyor. Aynı bağlılıktan olsa gerek, yayını o kadar rahat kullanıyor ki, sanki kasları bu iş için yaratılmış. Fakat bu sizi yanıltmasın! Diğer yanında bulundurduğu kılıcını da bir o kadar iyi kullanıyor. Sadece tercih etmiyor.

En azından son ana kadar.

Adının nereden geldiği ise bir muamma. Bazen  ilk duyduğu kelimenin bu olduğunu ve bundan dolayı kendisine bu ismi verdiğini söylerken, bazen de onu görenlerin hızına atıfta bulunmak adına bunu söylediğini ve onu böyle çağırdıklarını söylüyor. Rüzgar hiç yalan söyleyen biri değil fakat isminin asıl hikayesini paylaşmak istemediğinden ötürü yalan söylediğini sanıyoruz. Kendisi uzunca bir süre ormanda yaşadığından dolayı görgü kuralları ona pek bir anlamsız geliyor. Yine de para kazanmak için aldığı işlerde kaba olmamaya çalışıyor. En azından parayı alamayacak kadar.

 

Paragöz biri değil fakat para için bu işi yaptığını söylüyor. Kazandığı para ile ne yapacağı ise isminin hikayesi gibi gizemini koruyor. Birlikte iş yapacak olduğu ekipte bir derviş, bir asker ve bir hilekar bulunmakta. Genellikle kimseye güvenmemeye çalışsa da dervişe karşı ilginç bir sempati beslemekte. Hilekar olan ise … ne diyebilirim ki, hilekar işte. Asker olan ise bir Kalgar. Her zaman gözünü üzerinde tutmaktan kendini alamıyor. Ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

 

http://tr.koz.wikia.com/wiki/Ana_sayfa

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s