Aşağı İnsan – Emirhan Kabataş

Düşünce dünyası aşağı insanın gerçekten var olabildiği tek dünyadır. Kanla, canla herkes düşünce dünyasında gerçek kimliğiyle yaşar. Dışa vurmayan ne kadar erdem ve aşağılık varsa bu dünyada tüm çıplaklığıyla kendini gösterir. Düşünce dünyası insanın iç dünyasını şekillendirir. Bu iç dünya, dış dünyayla çok bağımsız bir şekilde var olmaya devam etmektedir.

Burada aşağı insancıkları hatırlıyorum sevgili okur. Aşağı insan –yani camdan kafanızı çıkarttığınızda muhtemelen göreceğiniz ilk insan- insanın sahip olabileceği en iğrenç şey olan insanlıkla donatılmıştır. İnsanlıktan kurtulamayız sevgili yoldaşlarım kurtulmamıza imkan yoktur. Peki insanlık hangi aşağılıklarla doludur? İnsanlığı oluşturduğu iddia edilen merhamet mesela. Merhamet acımanın, acıyabilmenin bir sonucu değil midir? Tam da öyledir sevgili okur. O zaman acımak iddia edilene göre büyük bir erdemdir. Acımak öyle bir erdemdir ki diğer aşağı insanı acındırmak zorunda bırakır. İşte böyle muhteşem vasıflarla donatılmıştır iğrenç insanlık olgusu. Tabii kötü vasıfları da yok mudur muhteşem insanın? Buna pek emin değilim sevgili insan ancak insanlığından iğrenmek bilinci gayet berbat bir vasıftır mükemmel (?) insan için. Bunca iğrençlik içinde iğrenmeden duran insan mükemmeldir.  Bu iğrençliğe katılan insansa kusursuz bir yaratıktır. Yoksa öyle midir? Bütün bu iğrençlikten kaçıp kendilerini iğrenmeye atanlar korkak mıdırlar? Peki bu böyleyse iğrençlik zirvesine çıkanlara ne demeli? Cesurdur onlar, kahramandır yahut insan. Bu tartışma belli ki uzayıp gidecek ve bu durumda benim ne yazmaya kalem kağıdım ne de sizin okumaya gözünüz kalacak sevgili okurlar. İşte bu sebeple sizinle erkenden vedalaşmak en iyisi gibi geliyor.

Kendinize çok iyi bakınız insan okurlar! Bir de haddim olmadan tavsiyede bulunayım: Sakın utanmaktan utanmayın saygıdeğer insanlar!

Reklamlar

One thought on “Aşağı İnsan – Emirhan Kabataş”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s