Panduf – Burak Ertürk

Aptalcaydı. Diğerleri de öyleydi zaten. Bunun da farkı yoktu. Ama hayır! Bu sefer, evet bu sefer çok farklı olacaktı!

Aptal. Aptalca olan senin heyecanın. Senin benzetmelerin, yere göğe sığdıramadığın metaforlarınla aslında statik bir dırdır seninki. Tık tık tık. Ne anlatıyorsun allasen? Evet evet, eminim sadece uyumak istiyorsundur. Sen ki beyaz atının üstünde ne kadar da karizmatik duruyorsun!

Hadi sarı ışığın altında bekleyelim. Termosa tüm hissettiklerimi doldurayım seni iyileştirsin diye. Sıcak iç ki yoğunluğu kaybolmasın. Tadının acı olduğunu biliyorum ama iyi gelecek sana, bir denesen ya? Hem o kadar şey attım içine. Portakal, elma, limon.

Soğuk yüzümüzü yalarken fransızca konuşalım. J’aimerais tellement dire mais je n’ose pas. (I would like to tell but I don’t dare) Hem cüret ettim de ne oldu? Telefonun diğer ucundan gelen iki cılız kelime. Oysa senin olmanı ne kadar çok isterdim, gecenin o kör vaktinde.

Öncekilerden farkı neydi peki? Ya da çekici yanı farkı olması mıydı? Aslında tam tersine, öncekinin tıpatıp aynısıydı. Belki de “öncekilerin” demeliyim. Kısır döngünün yarattığı tatlı bir mide bulantısı ve ağza getirdiği safra suyu. Kusabilsem rahatlayacağım belki ama olmuyor. Kalktığımda da başım dönüyor zaten, iyisi mi ben biraz daha yatayım.

Bir yandan da karabasan gibi aslında. Bilinçli bir duyumsuzluk yanında bilinçsizce verilen bir taviz. Karşı konulamayan uyuşukluk hissi. Boğazına kadar gelen ve oracıkta un ufak olan birkaç kelimelik haykırış. Ve mide bulantısı. Evet. Yeniden.

Ee? Böyle oldu diye boşluğa daha mı hızlı bırakmalıyım kendimi? Hayır, bu aptalca sorunun nedeni olmadığım gibi sonu da ben olmayacağım. Kalkmalısın. Kalkacaksın. Kalk. O tatlı düşüncenin ardında sana kalan tek şey o panduflar. Onları giy ve tırmanmaya başla. Tırman ki gece yarısı aranan eczaneleri, bulunamayan naneleri, verilemeyen hediyeleri, saatlerce yapılan telefon konuşmalarını, ayazda kalmaları yutulabilir hale getirsin. Yap ki hazmedebilesin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s